„Библиотека – жељотека“ поводом Међународног дана књиге за дец

Наградни  ликовно-литерарни конкурс за основце под називом „Библиотека – жељотека“ је инспирисао ђаке одељења III-3 да креирају заједнички  ликовни рад. Конкурс је организовало Дечје одељење  Библиотеке града Београда „Чика Јова Змај“. Повод за овогодишњу тему је јубилеј Библиотеке „Чика Јова Змај“ која обележава деведесет година постојања, али и Међународни дан књиге за децу. У овом занимљивом пројекту учешће су узели основци широм Србије, али и дијаспоре.

Поред групног ликовног рада, наши ученици су слали и своје маштовите цртеже и песме. То су ученице: Сара Крижек, Милена Пауновић, Александра Ристић и Уна Цветановић. На овај начин су ђаци одељења III-3 обележили Међународни дан књиге за децу, промовисали магију читања, али и испољили велику креативност у раду.  Иако рад није награђен, Библиотека ће уз посебну захвалност према одељењу III-3 и ментору Јелени Југовић изложити овај пројекат у својим просторијама.

Песму Александре Ристић III-3 прочитајте ОВДЕ

Песму  Милене Пауновић III-3 прочитајте ОВДЕ