Ђачка песничка сусретања на Звездари 2020/2021. године

У ОШ „Марија Бурсаћ“ се одувек неговала писана реч, а нарочито поезија. Наши ђаци су освајали бројне литерарне награде на многим конкурсима. Ове године је традиционални програм „Ђачка песничка сусретања“ реализован онлајн због епидемиолошке ситуације. Пријатељи деце Звездаре реализују сваке године овај програм у сарадњи са Библиотеком „Вук Караџић“. Циљ је да се, кроз интеракцију деце песника и афирмисаних писаца, код деце и младих развија љубав према поезији и писаној речи уопште. И овог пута је професор српског језика и књижевности Снежана Бабуновић вредно сакупила све ђачке песме, прегледала их и послала на овај традиционални конкурс. Песме су писали ученици одељења  II-3 (учитељица Весна Стојановић) и ученици одељења III-3  (учитељица Јелена Југовић). У категорији старијих разреда учествовале су ученице одељења VII-1 (професор Снежана Бабуновић). Стручни жири су чиниле: песникиња и библиотекарка Снежана Ђорђевић и професорка књижевности Мирјана Ђукановић. Чланови жирија су прегледали све приспеле песме и у складу са пропозицијама овог такмичења, у свакој такмичарској категорији, доделиле прву, другу и трећу награду.

Ена Тодић, ученица одељења VII-1, освојила је 3. место на Звездари у категорији старијих разреда. Ментор јој је била Снежана Бабуновић, професор српског језика и књижевности. Награђена песма Ене Тодић носи назив „Знаћеш када ти се звезде насмеше“.

Честитамо Ени на литерарном успеху и похваљујемо све ученике који су послали своје прве поетске покушаје.

Награђену песму и песме осталих учесника из наше школе можете прочитати ОВДЕ

Јелена Југовић Јовановић