Настава

Физичке активности у току Европске недеље спорта

Европска недеља спорта је одржана по други пут у Србији, а циљ је подизање свести  о здравом животу и важности спорта и физичких активности. Ове године је акција обележена последње недеље септембра. Ученици одељења II/3 су заједно са учитељицом Јеленом Југовић Јовановић одлучили да прате слоган ове акције, који гласи: „Буди активан“. У току акције широм Србије су одржани различити догађаји, а ђаци одељења II/3 су кроз часове физичког и здравственог васпитања и тематску наставу развијали свест о важности спорта за здравље тела и духа. На појединим утакмицама је судила Кристина Бараћ, наставница физичког васпитања, али није делила црвене и жуте картоне. Поред физичких активности у оквиру наставног предмета, неке игре су ученици осмислили сами.

Пошто развој моторике представља важан сегмент укупног развоја деце, слоган ове акције делује инспиративно.