Награде на 10. Литерарном конкурсу ,,Ко каже да не читам лектиру“

Савремени медији замењују некадашње. Можда су штампа и књиге највише угрожене услед брзине преноса информација. Иако путем друштвених мрежа непрестано некоме нешто поручујемо, питање је колико смо заиста повезани. Иако стално нешто куцамо путем дигиталних медија, питање је у којој мери промишљамо. Зато су се ученици одељења IV3 латили оловке и писали на тему ,,Леси ми је испричала нешто невероватно на путу до куће“. Дванаест ученика је послало своје занимљиве, запажене и оригиналне радове на 10. Литерарни конкурс ,,Ко каже да не читам лектиру“. Две ученице су награђене: Ања Костић је освојила 2. награду, а Уна Цветановић похвалу. На овом занимљивом и инспиративном конкурсу, који подстиче читалачке навике деце, учествовали су ученици из Србије и Црне Горе. Конкурс је расписала Основна школа ,,Ђура Јакшић“ из Јелашнице. Циљ је подстицање ђака да читају дела узорних писаца за децу, да развијају креативност и критичко мишљење. Писменост није дар, већ се учи и развија.
Ученици одељења IV3 су на стваралачки начин одговорили на тему конкурса ,,Леси ми је испричала нешто невероватно на путу до куће“. Наравно, инспирација је била књига ,,Леси се враћа кући“, Ерика Најта. Своје маштовите предлоге, преточене у кратке приче, писали су: Нина Вељковић, Алекса Гаљак, Анка Ђуровић, Јосиф Зафировић, Немања Колџић, Сара Крижек, Ања Костић, Бобан Лекић, Вукашин Николић, Александра Ристић, Уна Цветановић и Андреј Фабјан. Честитамо свим учесницима, Ањи, Уни и учитељици Јелени Југовић Јовановић.
Ученици одељења IV3 поручују вршњацима да је књига свемир у коме ниси сам.








