Вести

Општинско такмичењe „Најраспеваније одељење“

Наши четвртаци освојили друго место на Општинском такмичењу „Најраспеваније одељење“.У предновогодишњој атмосфери, у среду, 12.12.2018. године, у Свечаној сали Музичке школе „Владимир Ђорђевић“, одржано је Општинско такмичење за „Најраспеваније одељење“, чиме је започео циклус такмичења у оквиру програма Дечје музичке свечаности ДЕМУС 2018/2019. на Звездари. Овогодишње такмичење је пратио стручни жири у саставу: Катарина Азањац Врачар, професорка флауте и директорка Музичке школе „Владимир Ђорђевић“; Радмила Кнежевић, професорка виолончела и Љиљана Ранђеловић, диригенткиња Дечјег хора „Колибри“. За титулу „Најраспеванијег одељења“ такмичило се 6 школа: „Стеван Синђелић“, „Јелена Ћетковић“, „Павле Савић“, „Драгојло Дудић“,„Иван Горан Ковачић“ и „Марија Бурсаћ“. Наши четвртаци су освојили другу награду. Представили су се народном песмом „Чије је оно девојче“ и „Лажљивом песмом“. Програм је припремила учитељица Весна Стојановић.
Општи утисак жирија је да овогодишње такмичење карактерише висок квалитет наступа свих учесника, као и велики труд и ентузијазам који су деца и наставници уложили у припрему наступа. Жири је похвалио избор песама, као и кореографије које су учесници извели током наступа.
Председница „Пријатеља деце Звездаре“ Снежана Ђорђевић је на проглашењу резултата свим учесницима уручила награде. Сви учесници су нaграђени дипломама, књигама и слаткишима, а победничко одељење и таблет рачунаром.