АктуелностиВести

Прослава школске славе

Наша школа је прославила Савиндан 27. 1. 2020. године у холу школе. Иначе, можемо се похвалити чињеницом да је ОШ „Марија Бурсаћ“ прва школа у Србији која је почела да слави школску славу деведесетих година прошлог века.

Ове године почасни гости су били: ликовни уметник Милица Ајдуковић, бивши директор школе Чедомир Вучковић и бивши наставници школе. У духу светосавља, заједно са драгим пријатељима школе, прославили смо Савиндан.  Идејни творац и реализатор Свечаног програма је била Радмила Петровић Копривица, наставница српског језика и књижевности. Хором је дириговала Милена Крстић, наставница музичке културе. Наставник ликовне културе Зоран Мишић је заједно са ђацима осмислио ликовне радове. У Свечаном програму школе  учешће су узели ученици од првог до осмог разреда.

Помињање имена Светог Саве увек нас подсети на духовни пут који следимо, као и на образовање, васпитање и доброту. Подсети нас да је потребно да истински бринемо једни о другима, да бринемо о духовном напретку младих нараштаја и да их „нахранимо“ духовним вредностима, што реч васпитање у свом изворном облику и значи.

Јелена Југовић Јовановић